Zavod Emma v okviru svoje dejavnosti izvaja sledeče indvidualne in skupinske programe pomoči:
TELEFONSKO SVETOVANJE V PRIMERIH NASILJA
V pogovoru skupaj z vami iščemo nove možnosti za izboljšanje vašega položaja. Pri tem ne vsiljujemo rešitev ali receptov. Nudimo vam tudi informacije o drugih oblikah pomoči.
SVETOVALNA POMOČ PREKO ELEKTRONSKE POŠTE
Če potrebujete informacije o nasilju, ga doživljate ali pa preprosto potrebujete kakšne informacije, nam lahko kadarkoli naslovite vprašanja preko elektronske pošte. Strokovna sodelavka Zavoda Emma vam bo odgovorila na vsa vaša vprašanja in se po potrebi dogovorila za nadaljnje oblike pomoči.
INDIVIDUALNO SVETOVANJE OSEBAM Z IZKUŠNJO NASILJA
Individualno svetovanje je namenjeno posameznicam in posameznikom, ki potrebujejo globljo psihosocialno pomoč. Na uvodnem srečanju skupaj z uporabnico naredimo individualni načrt pomoči ter se dogovorimo o poteku svetovanja. Individualno svetovanje poteka v varnem in zaupnem okolju v prostorih Zavoda Emma. Če se želite vključiti v individualno svetovanje, nas pokličite ali pa nam pišite in dogovorili se bomo za uvodno srečanje.
INDIVIDUALNA POMOČ OTROKOM IN MLADIM Z IZKUŠNJO NASILJA
Program je namenjen otrokom in mladim, ki doživljajo nasilje ali pa so priča nasilju. Indvidualna pomoč poteka v okviru rednih neformalnih srečanj s strokovnimi delavkami Zavoda Emma, ki se odvijajo v mirnem in zaupnem okolju. Program je namenjen otrokom in mladim do 18.leta, vanj pa se lahko vključijo vsi na podlagi privolitve staršev, priporočila šole ali navodila Centra za socialno delo. Za več informacij nas pokličite.
SKUPINA ZA SAMOPOMOČ ZA ŽENSKE, DEKLETA Z IZKUŠNJO NASILJA
Program skupina za samopomoč predstavlja timski pristop v obravnavi nasilja. V skupini je omogočeno obravnavanje problema z različnih pogledov in različnih izkušenj z nasiljem. Skupinska dinamika je za dekleta in ženske, ki imajo izkušnjo z nasiljem, vplivnejša od individualnih prispevkov. Program skupina za samopomoč poteka v Ljubljani in v Krškem. Srečujemo se enkrat tedensko v prostorih Zavoda Emma. Za več informacij nas kontaktirajte.
SOCIALNO ZAGOVORNIŠTVO ZA OSEBE Z IZKUŠNJO NASILJA
Zagovorništvo je danes eden izmed vodilnih principov, na katerem temelji delo z žrtvami nasilja. To je zavzemanje za pravice ljudi, ki so neupravičeno potisnjeni na rob družbe. Princip zagovorništva temelji na prizadevanjih, da bi bili uporabnice/ki socialnih služb deležni različnih oblik pomoči. Nudenje zagovorništva odraslim osebam, ki to želijo, in otrokom, ki to potrebujejo, je naša osnovna praksa že vrsto let. Na Zavodu Emma zagovorništvo izvajajo strokovne sodelavke.
SPREMSTVO ŽRTEV NASILJA NA INSTITUCIJE
Spremstvo oseb z izkušnjo nasilja na različne institucije (policijo, sodstvo, centre za socialno delo…), je program namenjen povečanju varnosti in zaščite oseb z izkušnjo nasilja, saj osebam z izkušnjo nasilja nudi potrebno podporo, občutek varnosti in moči za soočanje z realnostjo. Pogostokrat se namreč zgodi, da so osebe z izkušno nasilja še vedno v nevarnosti s strani povzročitelja nasilja, se ga bojijo in posledično ne zmorejo spregovoriti, nemalokrat pa se soočajo tudi s sekundarno viktimizacijo na institucijah.